موفقیت – معرفی و خلاصه ی کتاب اثر مرکب نوشته ی دارن هاردی – اصول موفقیت

موفقیت – معرفی و خلاصه ی کتاب اثر مرکب نوشته ی دارن هاردی – اصول موفقیت

موفقیت – معرفی و خلاصه ی کتاب اثر مرکب نوشته ی دارن هاردی – اصول موفقیت

من معمولا کتاب های زیادی را در زمینه ی موفقیت و رسیدن به هدف مطالعه میکنم. یکی از کتاب های عالی در زمینه ی موفقیت و آشنایی با اصول موفقیت که در سال های اخیر خوانده ام کتاب اثر مرکب نوشته ی دارن هاردی بود. نویسنده در مقدمه ی این کتاب ادعایی بزرگ میکند و میگوید : ” مهم نیست چه چیزی یاد میگیرید یا از چه تاکتیکی استفاده میکنید. موفقیت در نتیجه ی اثر مرکب بدست می آید. “

کتاب اثر مرکب ، یک کتاب خوب در زمینه ی بهبود فردی و سرشار از نکات کلیدی است که من به شخصه تا کنون سه بار آن را مورد مطالعه قرار داده ام. و هر بار بیشتر از قبل متوجه ی نکات بی شمار آن میشوم.

اول خیلی لازمه که بدونیم دارن هاردی کیه؟

دارن هاردی، سخنران محبوب و پر طرفداری است که به طور منظم در برنامه های رادیویی و تلویزیونی ملی شبکه های مختلف آمریکا حضور می یابد. موفقیت های او در نتیجه به کار بردن همان اصولی است که خودش در کتاب اثر مرکب از آنها می گوید.

این کتاب در مورد بدست آوردن موفقیتی فراتر از تصور است. شاید کتابهای موفقیت زیاد باشند ولی این کتاب بسیار کاربردی و روشن اصول همه آنها را گردآوری کرده است و با خواندن این کتاب میتوانید بلافاصله اصول موفقیت اثبات شده با زمان و تمرین هایی را که در کتاب است، به کار ببندید تا نتایجی پایدار و قابل سنجش به وجود آورید.

وقتی توی کتاب خوندم که موفقیت ربطی به شانس نداره ، بلکه واقعا یک علم است. واقعا حس خوبی داشتم. حس کردم پس منم چیزی کم ندارم و میتونم این علم رو کسب کنم و با پشتکار تلاش کنم که در زندگیم پیادش کنم.

در کل کتاب بر این تاکید داره که تصمیمات کوچک ما مرکب میشن و باعث تغییرات بزرگی در زندگیمون میشن. در واقع، این تصمیمات خیلی کوچک هستن که زندگی ما رو شکل میدن. پس باید بسیار مراقب باشیم که عادت های الان زندگی مان، ما را به کجا میرسانند.

پس اولا هدف خودمون رو باید پیدا کنید، و بعد یک برنامه، راهنما یا نقشه پیدا کنید که  به شما نشان میدهد آن هدف کجاست، چگونه میتوانید به آنجا برسید و اینکه چگونه در مسیر صحیح باقی بمانید.

ولی در واقع هیچ اصول جدیدی وجود ندارد. حقیقت چیز جدیدی نیست. بلکه موضوعی قدیمی است. که باید یادآوری و تمرین شود.

وقت آن رسیده است که عادت ها و رفتارهای جدید خود را بر اساس اهدافی که میخواهید به آنها دست یابید خلق کنید.

 

اثر مرکب در عمل

ثبات و پایداری کلید نهایی موفقیت است.

بزرگترین فیلسوفان گفته اند که اصلا اهمیتی ندارد که چقدر باهوش هستید. همه نداشته ها از جمله  هوش عالی، تجربه، مهارت و توانایی های ذاتی را میتوان با تلاش و سخت کوشی جبران کرد.

اگر رقیب شما دو برابر شما باهوش تر است. کافیست شما دو برابر وی تلاش کنید.

اثر مرکب، اصل بدست آوردن پاداش های بزرگ از طریق مجموعه ای از انتخاب های کوچک و هوشمندانه است. سخت کوشی و منظم بودن این راه را تضمین میکنند.

  

برای خوندن خلاصه این کتاب، اینجا کلیک کنید.

 

برای خوندن گام های عملی این کتاب، اینجا کلیک کنید.

دارن هاردی
دارن هاردی

 

راضیه صفاری فرد هستم. دانشجوی دکتری روانشناسی تربیتی دانشگاه تهران. در راستای بهبود پرورش مثبت و بهبود فردی خودم و دیگران تلاش میکنم.

کانال تلگرام
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *